Методична робота в ліцеї здійснюється за трьома формами:

Система оцінювання навчальних досягнень учнів ліцею

IT – HUB

IT - HUB здійснює управління інноваційною діяльністю та планування процесу впровадження новацій в освітнє середовище ліцею. Основна увага при цьому приділяється підготовці педагогів до експериментальної, пошуково-дослідницької діяльності.

mozaBook 
mozaBook урізноманітнює інструментарій шкільних уроків численними ілюстраційними, анімаційними та творчими презентаційними можливостями. Видовищні інтерактивні елементи й вбудовані додатки сприяють розвитку навичок, полегшують проведення дослідів, пробуджують зацікавленість учнів і допомагають в легкому засвоєнні навчального матеріалу. Незамінний інструмент для вашого STEAM проєкту.

LearningApps.org є сервісом для підтримки процесів навчання та викладання за допомогою невеликих інтерактивних модулів. Ці модулі можуть використовуватись безпосередньо як навчальні ресурси або для самостійної роботи. Метою роботи є створити загальнодоступну бібліотеку незалежних блоків, придатних для повторного використання та змін. Блоки (вони називаються Вправами) не включені в жодні конкретні сценарії чи програми, тому вони не розглядаються як цілісні уроки чи завдання, натомість їх можна використати у будь-якому доречному методичному сценарії.

GeoGebra — вільно-поширюване динамічне геометричне середовище, яке дає можливість створювати «живі креслення» для використання в геометрії, алгебрі, планіметрії, зокрема, для побудов за допомогою циркуля і лінійки.

Відмінна візуалізація розмірів Всесвіту. Ви зможете наочно порівняти розміри всього, що нас оточує: розміри тіла людини з габаритами слона, Ейфелевої вежі або хромосоми. Завдяки цьому сервісу стає зрозумілим, наскільки малим є атом або електрон і що таке нанометр. Більш того, тут можна не тільки оцінити відстань від Землі до Місяця, але і зрозуміти розміри всього нашого Всесвіту. І найголовніше, що вражає: все, що ви побачите – що відкрив людський розум.

ed.ted.com

Ви вважали хімію складною наукою, а таблиця Менделєєва вас лякала? Сервіс TEDed створив інтерактивну таблицю хімічних елементів. Клік мишкою по будь-якому осередку таблиці автоматично відкриває відео,
в якому дивний професор з університету Ноттінгема протягом 2-3 хвилин зрозумілою мовою покаже і розповість основні хімічні властивості обраного елемента і його застосування в повсякденному житті.

Bubbl.us 

Bubble.us  - безкоштовне веб-додаток для складання інтелект карт в режимі онлайн. Додаток дозволяє скласти прості mind-map і експортувати їх в форматі зображень. Функціонал програми в порівнянні з простими рішеннями MindNode і Coggle здається трохи складним, але все ж програма вирішує поставлене і завдання і створює хороші інтелект карти. Програма працює на flash і не буде працювати на смартфонах.



O
nlineTestPad  – не менш популярний та функціональний сервіс для створення навчальних матеріалів різного типу, який містить базу відкритих матеріалів, доступних для використання будь-кому.

Як знайти та використати готові анкети (ігри, тести, кросворди тощо):

  • Обрати українську мову інтерфейсу.
  • Обрати тип вправи, яку потрібно знайти (тести, опитувальники, кросворди, логічні ігри).
  • Перейти до потрібної категорії (предмет) та вибрати клас, а потім – тест (опитувальник, кросворд, гру).
  • Далі відкриється вікно тесту (опитувальника чи вправи), посилання на яке можна давати учням (як варіант – опублікувати в соціальних мережах).


R
ebus  – найпростіший онлайновий інструмент, який дозволяє за лічені хвилини створити для учнів цікаві ребуси, логічні ігри, загадки та багато іншого. Окрім перерахованого, на сайті є правила створення ребусів та відкрита бібліотека матеріалів, створених іншими вчителями.

набір інтерактивних комп’ютерних моделей на основі наукових досліджень для навчання та вивчення фізики, хімії, математики та інших наук. PhET-моделювання можна запустити в мережі або завантажити безкоштовно з сайту PhET. Симуляції – це анімовані, інтерактивні та ігрові середовища, де учні навчаються через дослідження.

Коментарі